Strona internetowa dla firmy

Zakładając firmę od razu myślisz o uruchomieniu dla niej strony internetowej. To naturalny i jak najbardziej pożądany odruch. Dlaczego? Ponieważ strona internetowa, to magnes przyciągający do Twojej firmy nowych klientów. Warunkiem jest jednak to aby była wykonana dobrze, aby treści na niej publikowane były dobrej jakości, unikalne i angażujące.

O ile prowadzenie, regularne prowadzenie strony wbrew pozorom łatwe nie jest o tyle samo jej uruchomienie, czyli ten start o którym myślisz nie wymaga od Ciebie większego wysiłku. Wystarczy, że skorzystasz z takich stron jak „Jak założyć stronę„, a zwłaszcza instrukcji dostępnych pod adresem https://jak-zrobic-strone.pl/metoda-1-czego-potrzebujesz/ i wszystko staje się proste.

Takich miejsc jest w Internecie o wiele więcej dlatego nie powinieneś mieć problemy z wystartowaniem.

WordPress czy Kreator Stron

Ważnym czynnikiem mającym wpływ na przyszłość Twojej strony jest dobór oprogramowania na bazie którego będziesz ją prowadził.

Masz do wyboru albo system CMS stawiany na koncie hostingowym, albo kreator stron www który hosting zapewnia sam w sobie. Co lepsze? Zdecydowanie system CMS i tu króluje niepodzielnie WordPress. Wybór tego rozwiązania da Ci nieograniczone możliwości rozbudowy strony. Możesz zacząć od zwykłej wizytówki z danymi kontaktowymi a skończyć na rozbudowanym sklepie internetowym. Wszystko to zrobisz na bazie WordPressa. Szybko i przyjemnie.

Kreatory stron z kolei są często prostsze w użyciu, ale z drugiej strony nakładają na Ciebie wiele limitów, które w pewnym momencie mogą zacząć mocno uwierać i blokować rozwój Twojej firmy. Gdy tak się stanie migracja z kreatora na WordPress’a może być kłopotliwa i kosztowna. Dlatego już na starcie zadbaj o to aby wykorzystać narzędzia elastyczne i perspektywiczne w kontekście przyszłości Twojego biznesu.

Nie musisz być informatykiem

To co co powinno Cię ucieszyć. Aby uruchomić samodzielnie własna stronę na bazie WordPress’a nie musisz być informatykiem, ba nawet nie musisz mieć choćby minimalnej wiedzy z tego zakresu. Co więcej, nie musisz być też grafikiem. Dlaczego? WordPress oferuje kilkadziesiąt tysięcy dodatków, którymi jesteś w stanie zapewnić sobie takie funkcjonalności jakich potrzebujesz i to tylko jednym kliknięciem myszki. Z kolei również nie mała baza motywów graficznych umożliwia Ci uruchomienie profesjonalnie prezentującej się strony, której nie powstydzi się rasowy grafik.

Co zatem Ci pozostaje. Zakasać rękawy, zainstalować WordPress’a i wystartować z własna stroną bez ponoszenia z tego tytułu dużych kosztów. WordPress jest oprogramowaniem dostępnym za darmo, także do zastosowań komercyjnych. Jego baza kilkudziesięciu tysięcy dodatków i motywów także jest do Twojej dyspozycji całkowicie za darmo. Nic tylko brać i korzystać 🙂