Ubiór w pracy

Ubiór w pracy

Choć sprawa ubioru do pracy w biurze wydaje się oczywista, bo jest to zazwyczaj garnitur, koszula i krawat to w praktyce wielu panów, szczególnie młodych ma problem z eleganckim ubiorem do pracy. Mamy więc kilka wskazówek.

Garnitur

Wybór garnituru wiąże się z określeniem wielu parametrów. Po pierwsze warto zainwestować w kilka garniturów. Jedne będą odpowiednie na lato, inne na zimę. Trzeba też zdecydować czy materiał ma być gładki, czy mieć fakturę. Choć najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest garnitur gładki. Dla brunetów dobry będzie garnitur w odcieniach szarości, dla blondynów – granat. Aby w garniturze wyglądać dobrze jego krój musi pasować do sylwetki. Ważny jest też rodzaj materiału – najlepsza będzie wełna bez sztucznych domieszek. Ważna jest też podszewka, która powinna być wykonana z wiskozy. Warto też zwrócić uwagę na krój garnituru – do biura najlepsza będzie marynarka jednorzędowa na dwa guziki. Do garnituru trzeba dobrać koszule. Najlepsze będą gładkie, w kolorze spokojnego błękitu. Dobrze wyglądają też drobne krateczki, paseczki lub wzorki.

Dodatki

Podstawą do garnituru jest krawat, który powinien być gładki i niebłyszczący. Do tego skórzane buty – oksfordy i pasek w kolorze butów. Z innych dodatków takich jak spinki do koszuli czy poszetki można zrezygnować. Dobrze jest jednak pomyśleć o eleganckim zegarku, stylowym długopisie i skórzanej aktówce. Takie elementy bardzo dobrze korespondują z wyglądem eleganckiego mężczyzny.

Smart casual

Jeśli firma lub charakter pracy pozwala to można ubierać się w tzw. stylu półformalnym. W ten sposób można ubierać sportowe garnitury, ubierać koszulki z nadrukiem do marynarki, od czasu do czasu włożyć ciemne jeansy lub w inny sposób pobawić się modą. Warto przy tym jednak zachować umiar i mimo wszystko stawiać na elegancję, szyk i klasę.

Wygląd ogólny

Choć może to się wydać oczywiste, to przypomnimy, że elegancki mężczyzna powinien być zawsze gładko ogolony, a jeśli nosi brodę to powinna być ona perfekcyjnie wypielęgnowana. Poza tym powinien ładne i subtelnie pachnieć, a także mieć zadbane dłonie. Takie drobne elementy świadczą o dbałości o siebie, ale też o pracę, klientów i inne ważne aspekty.