Porada prawna adwokata

Adwokat potrzebny od zaraz

Wiele spraw sądowych można rozwiązać bez udziału adwokata. Zdarza się jednak, że taki wybór skazuje uczestnika sądowej batalii na porażkę, której można byłoby uniknąć. Adwokat to nie tylko obrońca, ale przede wszystkim reprezentant interesów swojego klienta. Rozumie się przez to nie tylko występowanie przed sądem, ale konstruowanie pism, pozwów oraz ustalanie optymalnych taktyk. Sprowadzając to wszystko do jednego zdania, można rzec, że wynajęcie prawnika jest gwarancją spokoju. 

Ile to kosztuje?

W świadomości wielu ludzi utrwalił się mit o niezwykle wysokich cenach usług prawniczych. W przypadku nieskomplikowanych spraw, z którymi najczęściej mierzą się przeciętni obywatele Polski, ostateczna kwota do uregulowania nie okazuje się wcale tak wysoka, jak zakładaliśmy na początku. Niewłaściwie sporządzone pismo albo niedochowanie skomplikowanych procedur może generować dodatkowe wydatki na pokrywanie ewentualnych grzywien, zatem decyzję o opłaceniu adwokata można rozpatrywać jako inwestycję.

Przykładowe sytuacje, w których adwokat jest wskazany

Jednym z głównych sporów w salach sądów cywilnych jest rozwód. Małżonkowie rozstają się z różnych przyczyn, które niekiedy mogą wywoływać gniew i żal. To sytuacje, które nie mają nic wspólnego z przyjemnością, więc nawet własnoręczne sporządzenie pozwu rozwodowego może okazać się problemem. Do tego dojdzie brak obiektywizmu, który może być podstawą do zakwestionowania go przez drugą stronę. Pełnomonik dokona właściwej analizy całej sytuacji i zgodnie z wymogami swojej sztuki napisze profesjonalny pozew. Przy tym będzie służył radą i wsparciem przed sądem, co zdecydowanie podniesie szansę na osiągnięcie postawionego celu.

Adwokaci albo radcy prawni okażą się też zbawienni przy okazji załatwiania spraw majątkowych (podziały i spadki). Wątpliwości natury prawnej mogą rozwiać kompleksowe porady. Na wynajęcie prawnika powinny decydować się również osoby, które są przekonane o swojej niewinności, a zostały z jakiegoś powodu pozwane cywilnie. Polskie prawo przewiduje bowiem, że sąd może zobowiązać stronę przegraną (w tym przypadku powoda)  do zwrotu kosztów zwycięscy. 

Masz prawo do adwokata

Każda osoba oskarżona ma prawo do darmowej obrony (tzw. adwokat z urzędu). Wielu ludzi nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że między osobą oskarżoną a aresztowaną istnieje zasadnicza różnica. Oskarżonym jest każdy, wobec kogo prokurator postawił zarzuty i skierował sprawę do sądu. Osobą aresztowaną jest z kolei każdy, kto został decyzją sądu umieszczony w areszcie śledczym na czas trwającego śledztwa. Aresztowanym niestety nie przysługuje dostęp do darmowej obsługi prawnej, stąd konieczność wynajęcia adwokata za własne środki.

Kancelaria Prawna Butny: https://kancelariabutny.pl

Comments

  1. Ciekawy wpis! Często przez mały wyskok możemy wpędzić się w kłopoty, które mogą rzutować na nasze całe życie. Jeśli chodzi o sprawy karne osobiście mogę polecić kancelarię https://prawokarne.info/ Oczywiście jeśli ktoś jest z okolic Rybnika.

Comments are closed.