Frazy long tail

Frazy long tail
Promując swój biznes w sieci warto rozważyć prowadzenie bloga firmowego. Choć jest to pewne wyzwanie, które wymaga wiedzy, czasu i zaangażowania w wielu przypadkach warto podjąć ten dodatkowy wysiłek.

Świeża treść

Nie ma wątpliwości, że Google docenia strony www, które są stale rozbudowywane i wzbogacane o nowe treści. Dlatego często tworzenie strony internetowej to dopiero pierwszy etap. Później należy ją systematycznie rozwijać. Blog firmowy nadaje się do tego idealnie. Dzięki niemu będziemy też mogli lepiej odpowiedzieć na potrzeby i pytania naszych klientów, a także nawiązać z nimi relację. Dobrze jest też postarać się stworzyć treści określane jako evergreen, czyli takie, które nie racą na wartości z czasem.

Naturalne linki

Stworzenie dobrego tekstu ma szanse stać się treścią naturalnie promowaną przez użytkowników ze względu na jej merytoryczną zawartość. W ten mamy szansę podniesienia pozycji strony w wyszukiwarce, a także pozyskania wartościowych linków. Aby tworzyć angażujące i ciekawe treści warto sięgnąć po różne formy przekazu – wpisy, infografiki, zdjęcia, wideo i wiele innych. Takie treści mają duży potencjał do pozyskiwania ruchu. Dodatkowym atutem jest fakt, że z czasem nasza firma może zostać postrzegana jako ekspert w branży.

Linkowanie wewnętrzne

Tworzenie wpisów na blogu jest też okazją do linkowania wewnętrznego. Z jednej strony pomaga to dotrzeć czytelnikom naszego bloga do najważniejszych treści i podstron, a z drugiej wskazuje robotom wyszukiwarki najbardziej istotne podstrony serwisu. Tym samym wewnętrzne linkowanie ułatwia indeksowanie witryny.

Frazy długiego ogona

Coraz więcej użytkowników tworzy długie kilkuwyrazowe zapytania. Są to tzw. frazy długiego ogona. Warto wykorzystać te trendy i pozyskiwać z ich pomocą dodatkowy ruch na swojej stronie. Najłatwiej takie frazy umieszczać w rozbudowanych artykułach. Dzięki temu mamy szansę pozyskać na stronę użytkowników, którzy posługują się rozmaitymi wyrażeniami.
Warto wspierać pozycjonowanie strony internetowej działalnością na blogu, tym bardziej, że prowadzenie bloga niesie ze sobą wiele innych korzyści.